Az oldal cookie-t használ a felhasználói élmény javítása érdekében. Elfogadásával hozzájárul a cookie-k gyűjtéséhez. A cookie-król bővebben: wiki.

PEMIK-KTDT

ITDK: 1999 - 2000 - 2001 - 2002 - 2003 - 2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 

KTD: 2008 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 2015 - 2016 - 2017

OTDK: 2005 2007 - 2009 - 2011 - 2013 - 2015 - 2017

Informatika Tudományi Szekció

Szegedi Tudományegyetem,  2015. április 16-18.

 

Modellezés és szimuláció tagozat:

I. DÍJ

Smidla Ádám: Inverz inga modell alapú szabályozása, Témavezető: dr. Magyar Attila

II. DÍJ

Pózna Anna Ibolya: Technológiai rendszerek színezett Petri háló alapú modellezése és diagnosztikája, Témavezetők: dr. Gerzson Miklós, dr. Leitold Adrien

 

Algoritmusok és optimalizálási eljárások tagozat:

I. DÍJ

Kovács Balázs, Ősz Olivér: Automatizált nedves marási rendszerek ütemezése, Témavezető: Hegyháti Máté

III. DÍJ

Stágel Bálint Marcell: A duál szimplex algoritmus degeneráció-ellenes stratégiáinak összehasonlítása, Témavezető: Tar Péter

 

Számítástudomány alkalmazásai tagozat:

I. DÍJ

Zachár Gergely: Rádióinterferencia alapú hibatűrő objektumkövetés, Témavezető: dr. Simon Gyula

 

Informatika orvosi alkalmazásai tagozat:

I. DÍJ

Gyuk Péter, Lőrincz Tamás: Gyuk Péter, Lőrincz Tamás: Modell alapú vércukorszint-előrejelzés, Témavezető: dr. Vassányi István

 

Alkalmazott informatika I.tagozat:

II. DÍJ

Varga Péter Zoltán: Alacsony számítási kapacitású eszközök felhasználása motoros fűrész hangjának felismerésére, Témavezető: dr. Czúni László

 

Algoritmusok tagozat:

III. DÍJ

Böröcz Péter: Ritkás adatszerkezetek implementációinak teljesítményanalízise, Témavezetők: Tar Péter, Smidla József

 

Infokommunikáció és hálózatok tagozat:

III. DÍJ

Leitold Dániel, Pigler Csaba: Túlélés-elemzés hálózatokban - új eszköz a komplex rendszerek dinamikájának feltárására, Témavezetők: dr. Fogarassyné dr. Vathy Ágnes, dr. Abonyi János

 

Alkalmazott informatika II. tagozat:

KÜLÖNDÍJ

Kiss Péter József, Samu Zsolt: Szókép alapú kézírás felismerő rendszer archív levéltári dokumentumokhoz, Témavezetők: dr. Czúni László, Lipovits Ágnes

 

 

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Ábrahám Gyula; Témavezető: Starkné dr. Werner Ágnes; Üzleti folyamatok erőforrás ütemezésének támogatása ágens alapú technológiával

Béres Mónika; Témavezető: Dr. Vassányi István; Vizuális élmények elemzése neuro-esztétikai módszerekkel

Koszteczky Bence; Témavezető: Dr. Simon Gyula; Mágneses érzékelésen alapuló járműdetekció

Ruppert Tamás; Témavezetők: Dr. Abonyi János, Dr. Király András; Folyamatbányászati algoritmusok fejlesztése

Tóth Tekla; Témavezető: Tuboly Gergely; EKG feldolgozó MATLAB szoftver és szívciklus klasszifikáló algoritmus fejlesztése

 

 

Műszaki Tudományi Szekció

Óbudai Egyetem, 2015. március 25-27.

 

Elektrotechnika, villamos energetika 2.

III. DÍJ:

Horváth Sándor Rajmund: Kis teljesítményű kisérleti szélerőmű villamos tervezése és megvalósítása állandó mágneses szinkron generátorral, Témavezető: Fodor Attila

Különdíj:

Szabó Gergely: Kis teljesítményű kísérleti szélerőmű tervezése állandó mágneses egyenáramú generátorral, Témavezető: Fodor Attila

 

I. DÍJ

Kiss Péter József, Samu Zsolt; Témavezetők: Dr. Czúni László, Lipovits Ágnes; Szókép alapú kézírás felismerő rendszer archív levéltári dokumentumokhoz

II. DÍJ

Klein Ferenc, Nemes Zsolt Ádám; Témavezető: Hegyháti Máté; Ütemezési feladatok megoldásának gyorsítása heurisztikus módszerekkel

Ősz Edina; Témavezető: Dr. Maros István; Egészértékű programozási feladatok megoldásának gyorsítása heurisztikus módszerek segítségével

III. DÍJ

Domján Balázs; Témavezető: Dr. Magyar Attila; Quadrokopter irányítása Android alapokon

Leitold Dániel, Pigler Csaba; Témavezetők: Dr. Fogarassyné Dr. Vathy Ágnes, Dr. Süle Zoltán; Lokális alapú klaszterező algoritmus irányítatlan és súlyozatlan hálózatok csoportosítására

Pózna Anna Ibolya; Témavezető: Dr. Gerzson Miklós, Dr. Leitold Adrienn; Gyártórendszer modellezése és diagnosztikája színezett Petri háló segítségével

DÍCSÉRET

Tóth Tekla; Témavezető: Tuboly Gergely; Optimális szűrési módszer kiválasztása sok elvezetéses EKG mérések zajcsökkentéséhez

 

További résztvevők:

Ruppert Tamás; Témavezető: Dr. Abonyi János; Kreatív képalkotást támogató interaktív evolúciós algoritmus

Tóth Benjámin; Témaveztő: Hegyháti Máté; S-gráf alapú módszer szakaszos üzemű termelő rendszerek késésének minimalizálására

Kadanoczki Helga; Témavezető: Dr. Fogarassyné Dr. VathyÁgnes; Gráfbányászat

Informatika Tudományi Szekció

Pannon Egyetem,  2017. április 20-22.

 

I. DÍJ

Gyuk Péter: Improved methods for blood glucose level prediction
  Témavezető: Dr. Vassányi István

                      Győrfi-Bátori András: Diszkrét kockázati folyamatok matematikai és számítógépes elemzése alkalmazásokkal
                         Témavezetők: Dr. Mihálykóné dr. Orbán Éva, Dr. Mihálykó Csaba

II. DÍJ

Baumgartner János: Üzleti folyamatok strukturális vizsgálata és több szempontú optimalizálása P-gráf módszertan alkalmazásával
  Témavezető: Dr. Süle Zoltán

                      Mesterházi Sándor: K-dimenziós keresőfák megvalósítása nagytömegű adattömeg esetén 
                         Témavezető: Dr. Vassányi István

KÜLÖNDÍJ

Tóth Krisztina: Szekvenciális onkológiai eseménysorok és mintázatok bányászata
   Témavezetők: Dr. Fogarassyné dr. Vathy Ágnes, Dr. Kósa István

                       Ősz Olivér: Az S-gráf módszertan kiterjesztése erőforrás-korlátos ütemezési feladatosztályokra 
                         Témavezető: Dr. Hegyháti Máté

 

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK:

Tompos Ádám, Apostol Gergely: Tarokk kártyajáték motor és játék keretrendszer Android platformra, Témavezető: Dr. Vassányi István

Szili László: Korlátozás és szétválasztás algoritmusok tervezése és implementálása időkorlátos folyamatok optimalizálására, Témavezető: Dr. Bertók Botond

Dörgő Gyula Ádám: Problem-oriented mutation operators for multi-objective evolutionary optimization, Témavezető: Dr. Abonyi János

Tóth Dávid Noel: Az egészséges napi életritmust támogató, emberközpontú világítás vezérlés fejlesztése,Témavezető: Dr. Szabó Ferenc

Kedves Lóránd: A szoftver, mint adatszerkezet, Témavezető: Dr. Czúni László

Torgyik Tamás: Feature selection for many-objective optimisation, Témavezető: Dr. Abonyi János

Novák Ádám: Design and development of a flexible and extensible infrastructure orchestration software for IaaS Clouds, Témavezető: Dulai Tibor, Dr. Kovács József

 

Műszaki Tudományi Szekció

Dunaújvárosi Egyetem, 2017. április 6-8.

 

RÉSZTVEVŐK:

Bálint Roland: Aszinkron motor paramétereinek becslése, Témavezető: Dr. Fodor Attila

 

Informatikai Tudományok Szekció

II. DÍJ

Orosz Ákos; Témavezető: Dr. Holczinger Tibor; S-gráf alapú throughput maximalizálási algoritmusok vizsgálata és továbbfejlesztlése;  Számítástudományi alszekció, Modellezés és mennyiségi analízis tagozat

III. DÍJ

Smidla József; Témavezető: Dr. Maros Isván; Gyorsított teljes oszlopkiválasztás tervezése és implementációja a szimplex módszerben; Számítástudomány alszekció, Optimalizálás tagozat

Orosz Ákos, Róth Gergő; Témavezetők: Dr. Simon Gyula, Vakulya Gergely; Algoritmusok tervezése TDMA alapú, gyűrű topológiájú szenzorhálózatok tervezéséhez; Rendszertervezés alszekció, Architektúrák tagozat

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Antal Péter, Dömök Tamás, László Erika, Méreg Balázs, Szűcs Veronika; Témavezető: Sikné dr. Lányi Cecília; Platform-független keretrendszerbe foglalt rehabilitációs játékok tesztelése célcsoport specifikus szempontok alapján; Szoftverfejlesztés I. alszekció, Szoftverminőség tagozat

Kiss Péter József; Témavezető: Dr. Czúni László; Fixációs pontok vizsgálata monó, illetve sztereó képmegjelenítés esetében; Bioinformatika alszekció, Bionika és jelfeldolgozás tagozat

Kovács Balázs, Tóth Benjámin, Éles András; Témavezető: Hegyháti Máté; Szakaszos üzemű termelő rendszerek ütemezése: megoldó módszerek empírikus analízise; Számítástudomány alszekció, Optimalizálás tagozat

Márczi Brigitta; Témavezetők: Dr. Gerzson Miklós, Dr. Leitold Adrien; Technológiai rendszerek diagnosztikai vizsgálata folyamatinformációk alapján generált Petri hálókkal; Rendszertervezés alszekció, Formális módszerek tagozat

Szabó István; Témavezető: Dr. Magyar Attila; Szimultán lokalizáció és térképezés Java alapon; Intelligens rendszerek alszekció, Intelligens műszaki alkalmazások tagozat

Szili László; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Szétválasztási hálózatok alternatív optimális struktúráinak generálása modelltranszformációval; Számítástudomány alszekció, Algoritmusok tagozat

Szili László; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Folyamatszintézis: kölcsönös kizárási feltételek alkalmazása keresési stratégiákban; Számítástudomány alszekció, Optimalizálás tagozat

Szoldatics András, Ősz Olivér; Témavezető: Hegyháti Máté; Ciklikus ütemezés S-gráffal; Számítástudomány alszekció, Modellezés és mennyiségi analízis tagozat

Tar Péter; Témavezető: Dr. Maros Isván; Szorzat alakú bázis-inverz előállításának korszerű technikái; Számítástudomány alszekció, Algoritmusok tagozat

 

Műszaki Tudományok Szekció

II. DÍJ

Bálint Roland; Témavezető: Dr. Fodor Attila; Műszerfali léptetőmotor forgatónyomatékának mérése;  Elektronika, elektronikai és számítástechnikai eszközök alszekció

 

Testnevelés- és Sporttudományi Szekció

II. DÍJ

Márczi Brigitta; Témavezető: Dr. Edvy László; A felsőoktatásban tanulók célorientált mozgástervezésének támogatása;  A testnevelés és a sport tantárgypedagógiai kérdései alszekció

Algoritmusok, Jelfeldolgozás Tagozat

I. DÍJ

Varga Péter ZoltánAlacsony számítási kapacitású eszközök felhasználása motoros fűrész hangjának felismerésére, Témavezető: Dr. Czúni László - OTDK továbbjutás

II. DÍJ

Tóth TeklaEKG feldolgozó MATLAB szoftver és szívciklus klasszifikáló algoritmus fejlesztése, Témavezető: Tuboly Gergely - OTDK továbbjutás

III. DÍJ

Séllei IldikóAlgoritmus fejlesztése optimális helykihasználás eléréséhez Androidos készülékek összetett képernyős kezeléséhez, TémavezetőkSíkné Dr. Lányi Cecília, Szücs Veronika

Dícséret:

Maróti Dorottya3D játékmotorok összehasonlítása egy szórakoztató 3D játék fejlesztése során, TémavezetőSzücs Veronika

Guzsvinecz TiborMozgásfelismerő alkalmazás fejlesztése Shimmer szenzoros és Microsoft Kinect szenzoros vezérléssel, Témavezetők: Síkné Dr. Lányi Cecília, Szücs Veronika

 

Modellezés, Adatelemzés Tagozat

I. DÍJ

Lőrincz Tamás, Gyuk PéterModell alapú vércukorszint-előrejelzés, TémavezetőDr. Vassányi István - OTDK továbbjutás

Pózna Anna IbolyaTechnológiai rendszerek színezett Petri háló alapú modellezése és diagnosztikája, TémavezetőkDr. Gerzson Miklós, Dr. Leitold Adrien - OTDK továbbjutás 

II. DÍJ

Smidla ÁdámInverz inga modell alapú szabályozása, Témavezető: Dr. Magyar Attila - OTDK továbbjutás

Ruppert TamásFolyamatbányászati algoritmusok fejlesztése, Témavezetők: Dr. Abonyi János, Dr. Király András - OTDK továbbjutás

III. DÍJ

Horváth Sándor RajmundKisteljesítményű kísérleti szélerőmű villamos tervezése és megvalósítása állandó mágneses szinkron generátorral, Témavezető: Fodor Attila - OTDK továbbjutás

Szabó GergelyKis teljesítményű kísérleti szélerőmű tervezése állandó mágneses egyenáramú generátorral, Témavezető: Fodor Attila - OTDK továbbjutás

 

Operációkutatás Tagozat

I. DÍJ

Kovács Balázs, Ősz OlivérAutomatizált nedves marási rendszerek ütemezése, TémavezetőHegyháti Máté - OTDK továbbjutás

Böröcz PéterRitkás adatszerkezetek implementációinak teljesítményanalízise, TémavezetőkTar Péter, Smidla József - OTDK továbbjutás 

II. DÍJ

Stágel Bálint MarcellA duál szimplex algoritmus degeneráció-ellenes stratégiáinak összehasonlítása, Témavezető: Tar Péter - OTDK továbbjutás

III. DÍJ

Nemes Zsolt ÁdámS-gráf módszertan heurisztikus gyorsításai, Témavezetők: Hegyháti Máté, Orosz Ákos

Ábrahám GyulaGyártási folyamatok erőforrás ütemezése idő és költség alapján, Témavezető:  Starkné Dr. Werner Ágnes

Informatika I. tagozat

I. DÍJ

Bálint Roland; Témavezető: Fodor Attila; Műszerfali léptetőmotor forgatónyomatékának mérése

Kiss Péter József; Témavezető: Czúni László; Fixációs pontok vizsgálata monó, illetve sztereó képmegjelenítés esetében

II. DÍJ

Dömök Tamás, Szűcs Veronika, Méreg Balázs, Antal Péter, László Erika; Témavezető: Sikné dr. Lányi Cecília; Platform-független keretrendszerbe foglalt rehabilitációs játékok tesztelése célcsoport specifikus szempontok alapján

III. DÍJ

Mészáros Lilla, Sipos Norbert; Témavezetők: Bertók Botond, Tarczali Tünde; Felhasználói preferenciák gyors feltárását támogató szoftver kidolgozása

Informatika II. tagozat

I. DÍJ

Éles András, Kovács Balázs, Tóth Benjámin; Témavezető: Hegyháti Máté; Szakaszos üzemű termelő rendszerek ütemezése: megoldó módszerek empírikus analízise

II. DÍJ

Orosz Ákos; Témavezető: Holczinger Tibor; S-gráf alapú throughput-maximalizálási algoritmusok vizsgálata és továbbfejlesztése

Szili László; Témavezető: Bertók Botond; Folyamatszintézis: kölcsönös kizárási feltételek alkalmazása keresési stratégiákban

III. DÍJ

Szoldatics András, Ősz Olivér; Témavezető: Hegyháti Máté; Ciklikus ütemezés S-gráffal

Dícséretben részesült

Rozner Viktória Katalin; Témavezető:Bertók Botond; Folyamathálózatok Pareto-optimális struktúráinak generálása

Informatika I. tagozat

I. DÍJ

Leitold Dániel, Pigler Csaba: Túlélés-elemzés hálózatokban - új eszköz a komplex rendszerek dinamikájának feltárására, Témavezetők: Dr. Fogarassyné Dr. Vathy Ágnes,  Dr. Abonyi János - OTDK továbbjutás

Stágel Bálint Marcell: A duál szimplex algoritmus hányadostesztjeinek vizsgálata, Témavezető: Tar Péter - OTDK továbbjutás

II. DÍJ

Éles András: Ütemezési feladatmegoldó módszerek összehasonlítását támogató egységes modell és szoftverTémavezető: Hegyháti Máté - OTDK továbbjutás

Kovács Balázs, Ősz Olivér: Automatizált nedves marási rendszerek ütemezése, Témavezető: Hegyháti Máté - OTDK továbbjutás

Mokcsay Ádám: Gazdasági hírek elemzése szövegbányászati eszközökkelTémavezető: Dr. Tarczali Tünde - OTDK továbbjutás

III. DÍJ

Ábrahám Gyula: Üzleti folyamatok erőforrás ütemezésének támogatása ágens alapú technológiával, Témavezető: Starkné Dr. Werner Ágnes - OTDK továbbjutás

Böröcz Péter: Ritkás adatszerkezetek implementációinak teljesítményanalízise, Témavezetők: Tar Péter, Smidla József - OTDK továbbjutás

 

Dícséretben részesült

Ruppert Tamás: Hierarchikus folyamatbányászat - folyamatmodellek klaszterezése és vizualizációjaTémavezető: Dr. Abonyi János, Dr. Király András

 

Informatika II. tagozat

I. DÍJ

Gyuk Péter, Lőrincz Tamás: Vércukorszint becslő modellek vizsgálata paraméter-identifikációs algoritmusokkal, Témavezetők: Dr. Vassányi István, Dr. Kovács Levente- OTDK továbbjutás

Zachár Gergely: Rádióinterferencia alpú hibatűrő objektumkövetés, Témavezető: Dr. Simon Gyula - OTDK továbbjutás

II. DÍJ

Koszteczky Bence: Mágneses érzékelésen alapuló járműdetekció, Témavezető: Dr. Simon Gyula - OTDK továbbjutás

Varga Péter Zoltán: Gépi zajok detektálása alacsony energiafogyasztású eszközök felhasználásával erdei környezetben, Témavezető: Dr. Czúni László - OTDK továbbjutás

III. DÍJ

Klein Ferenc, Róth Gergő: Energiatakarékos háztartás támogatása informatikai eszközökkel, Témavezető: Dr. Simon Gyula

 

Dícséretben részesült

Magyar Gábor: Három fázisú szinkron generátor modellezése és digitálisan vezérelhető gerjesztés szabályozó tervezése, Témavezető: Fodor Attila

Tóth Tekla: QRS-detektáló algoritmus fejlesztése MATLAB környezetben, Témavezető: Tuboly Gergely

Informatikatudományi szekció (PE-MIK KTDN)

I. DÍJ

Orosz Ákos, Róth Gergő; Témavezetők: Dr. Simon Gyula, Vakulya Gergely; Algoritmusok tervezése TDMA alapú, gyűrű topológiájú szenzorhálózatok ütemezéséhez.

Smidla József; Témavezetők: Dr. Maros István; Gyorsított oszlopkiválasztás tervezése és implementációja a szimplex módszerben

II. DÍJ

Varga Virág; Témavezető: Dr. Maros István; A szimplex induló bázisának meghatározása korszerű módszerekkel

III. DÍJ

Kiss Péter József; Témavezető: Dr. Czúni László; Sztereó képek képminőségi jellemzőinek vizsgálata

Szőke Tamás; Témavezető: Dr. Czúni László; Kézzel írott, levéltári dokumentumok szó alapú felismerése

INNOVÁCIÓS KÜLÖNDÍJ

Varga László; Témavezető: Jaskó Szilárd; Intelligens autóbiztonsági rendszer

Dömök Tamás, Szűcs Veronika, László Erika; Témaveztő: Síkné dr. Lányi Cecília; Platform-független keretrendszer tervezése rehabilitáziós játékok vezérlésére

TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK

Rozner Viktória; Témavezető: Dr. Bertók Botond; Háztartáson belüli energiatakarékosság

 

MIK-es hallgatók eredményei más karok kari TDK-ján

Műszaki tudományok, 1. tagozat (PE-MK KTK)

I. DÍJ

Nagy Klaudia; Témavezető: Dr. Fodor Dénes; Bicikli menetdinamikán alapuló blokkolásgátló fejlesztése
 

Műszaki tudományok, 2. tagozat (PE-MK KTK)

II. DÍJ

Bartos Anikó, Cseresnyés Adrienn; Témavezető: Dr. Abonyi János; Új hasonlóságmérték alapú megoldások gyakori elemhalmazok feltárására

III. DÍJ

Ruppert Tamás; Témavezető: Dr. Abonyi János; Logisztikai folyamatok tervezését támogató szimulációs keretrendszer fejlesztése

Informatika tagozat

I. DÍJ

Béres Mónika; Témavezető: Dr. Vassányi István; Vizuális élmények elemzése neuro-esztétikai módszerekkel - OTDK továbbjutás

Horák Krisztina; Témavezető: Dr. Abonyi János; Bayes háló alapú ajánlórendszer fejlesztése - OTDK továbbjutás

II. DÍJ

Kadanoczki Helga; Témavezető: Dr. Fogarassyné Dr. Vathy ÁgnesGráfbányászat - Fertőzés szimuláció SIRS modell alapján - OTDK továbbjutás

Zachár Gergely; Témavezető: Dr. Simon GyulaRádióinterferencia alapú objektumkövetés - OTDK továbbjutás - OTDK továbbjutás

III. DÍJ

Nyéki Ágnes; Témavezető: Síkné Dr. Lányi CecíliaRehabilitációs játék készítése stroke betegek számára

Szél László; Témavezető:Fodor AttilaGrundfos búvárszivattyúba szerelhető aszinkron motorjának hatásfoknövelése

 

 

I. DÍJ

Kadanoczki Helga, Ősz Edina, Zachár Gergely; Témavezető: Dr. Süle Zoltán, Dr. Tarczali Tünde, Kalauz Károly; P-gráf módszertan kiterjesztése üzleti folyamatok strukturális vizsgálatára és optimalizálására

Tar Péter; Témavezető: Dr. Maros István; Szorzat alakú bázis-inverz előállításának

II. DÍJ

Szoldatics András; Témavezető: Hegyháti Máté; S-gráf alapú ütemező algoritmus Limited Wait

III. DÍJ

Both Botond Barnabás; Témavezető: Lipovits Ágnes; Online fuvartervező rendszer

DÍJAZOTT

Májer János; Témavezető: Starkné dr. Werner Ágnes; Genetikus algoritmusok a folyamatbányászatban