Informatika Tudományi Szekció
Szegedi Tudományegyetem, 2015. április 16-18.
Modellezés és szimuláció tagozat:
I. DÍJ
Smidla Ádám: Inverz inga modell alapú szabályozása, Témavezető: dr. Magyar Attila
II. DÍJ
Pózna Anna Ibolya: Technológiai rendszerek színezett Petri háló alapú modellezése és diagnosztikája, Témavezetők: dr. Gerzson Miklós, dr. Leitold Adrien
Algoritmusok és optimalizálási eljárások tagozat:
I. DÍJ
Kovács Balázs, Ősz Olivér: Automatizált nedves marási rendszerek ütemezése, Témavezető: Hegyháti Máté
III. DÍJ
Stágel Bálint Marcell: A duál szimplex algoritmus degeneráció-ellenes stratégiáinak összehasonlítása, Témavezető: Tar Péter
Számítástudomány alkalmazásai tagozat:
I. DÍJ
Zachár Gergely: Rádióinterferencia alapú hibatűrő objektumkövetés, Témavezető: dr. Simon Gyula
Informatika orvosi alkalmazásai tagozat:
I. DÍJ
Gyuk Péter, Lőrincz Tamás: Gyuk Péter, Lőrincz Tamás: Modell alapú vércukorszint-előrejelzés, Témavezető: dr. Vassányi István
Alkalmazott informatika I.tagozat:
II. DÍJ
Varga Péter Zoltán: Alacsony számítási kapacitású eszközök felhasználása motoros fűrész hangjának felismerésére, Témavezető: dr. Czúni László
Algoritmusok tagozat:
III. DÍJ
Böröcz Péter: Ritkás adatszerkezetek implementációinak teljesítményanalízise, Témavezetők: Tar Péter, Smidla József
Infokommunikáció és hálózatok tagozat:
III. DÍJ
Leitold Dániel, Pigler Csaba: Túlélés-elemzés hálózatokban - új eszköz a komplex rendszerek dinamikájának feltárására, Témavezetők: dr. Fogarassyné dr. Vathy Ágnes, dr. Abonyi János
Alkalmazott informatika II. tagozat:
KÜLÖNDÍJ
Kiss Péter József, Samu Zsolt: Szókép alapú kézírás felismerő rendszer archív levéltári dokumentumokhoz, Témavezetők: dr. Czúni László, Lipovits Ágnes
TOVÁBBI RÉSZTVEVŐK
Ábrahám Gyula; Témavezető: Starkné dr. Werner Ágnes; Üzleti folyamatok erőforrás ütemezésének támogatása ágens alapú technológiával
Béres Mónika; Témavezető: Dr. Vassányi István; Vizuális élmények elemzése neuro-esztétikai módszerekkel
Koszteczky Bence; Témavezető: Dr. Simon Gyula; Mágneses érzékelésen alapuló járműdetekció
Ruppert Tamás; Témavezetők: Dr. Abonyi János, Dr. Király András; Folyamatbányászati algoritmusok fejlesztése
Tóth Tekla; Témavezető: Tuboly Gergely; EKG feldolgozó MATLAB szoftver és szívciklus klasszifikáló algoritmus fejlesztése
Műszaki Tudományi Szekció
Óbudai Egyetem, 2015. március 25-27.
Elektrotechnika, villamos energetika 2.
III. DÍJ:
Horváth Sándor Rajmund: Kis teljesítményű kisérleti szélerőmű villamos tervezése és megvalósítása állandó mágneses szinkron generátorral, Témavezető: Fodor Attila
Különdíj:
Szabó Gergely: Kis teljesítményű kísérleti szélerőmű tervezése állandó mágneses egyenáramú generátorral, Témavezető: Fodor Attila